Prof. Dr. Taner Yavuz / İstanbul Çocuk Kardiyoloji

İstanbul Çocuk Kardiyoloji

istanbul pediatric cardiology

 

İstanbul Çocuk Kardiyoloji konjenital kalp hastalığı ünitesidir ve her yaştaki konjenital (doğumsal) kalp hastasına hizmet sunulur. Size hızlı ve deneyimli hizmet sunmakta kararlıyız. Ünitemiz Çocuk Kardiyolojisi Uzmanı Prof. Dr. Taner Yavuz yönetiminde deneyimli kalp cerrahları ve anestezistlerden oluşur.

İstanbul Çocuk Kardiyoloji | Prenatal Tanı

Fetal ekokardiyografi ile konjenital kalp hastalığının prenatal tanısının olması, kalp hastası yenidoğan bebeklerin sağlığı için oldukça önemlidir. Konjenital kalp hastalığı olan bebeğinize güvenli doğum ve doğum sonrası özel bakım yapılır. Kalp hastası bebeklere Yenidoğan Yoğun Bakımda iken yatağı başında tanısal testler yapılmaktadır. Gerektiğinde kateter anjiyografi ya da kalp ameliyatı yapılmaktadır.

İstanbul Çocuk Kardiyoloji | Kateter Anjiyografi

Konjenital kalp hastalarına tanı ve tedavi amacıyla kateter anjiyografi yapılmaktadır.

Çocuklarda kalp kateter anjiyografi yazısını okumak için tıklayınız

Konjenital kalp hastalığında yapılan girişimsel işlemler şunlardır; Ventriküler septal defekt (VSD) ya da atrial septal defekt (ASD) gibi deliklerin kapatılması, aort koarktasyonu ve periferik pulmoner arter darlığının anjiyoplasti ya da stent ile açılması, pulmoner ve aort kapak darlıkları için balon valvüloplasti, ameliyat edilmiş Fallot tetralojisi hastalalarında yeni bir tedavi yöntemi olan pulmoner kapak değiştirilmesidir (PVR).

İstanbul Çocuk Kardiyoloji | Konjenital Kalp Cerrahisi

Ameliyat gereken durumlarda hastanın sağlık durumunu değerlendirmek ve mümkün olan en iyi ameliyat seçeneği belirlemek için İstanbul Çocuk Kardiyoloji konjenital kalp konseyinde hastaları müzakere eder. Konjenital Kalp Takımımız en iyi tedavi sonucunu elde etmek için gerek ameliyat öncesi gerekse ameliyat sonrası birbiriyle işbirliği içinde ve koordine olarak çalışır.

Sonuç olarak siz konjenital kalp hastamıza en iyi tedavi ve bakım hizmetini sunabilmektir amacımız.

Çalışma Saatleri

Pazartesi 15:00 pm – 18:00 pm

Salı 09:00 am – 18:00 pm

Çarşamba 15:00 pm – 18:00 pm

Perşembe 09:00 am – 18:00 pm

Cuma 09:00 pm – 18:00 pm

Cumartesi 11:30 am – 18:00 pm

Telefon

Adres

İstanbul Çocuk Kardiyoloji | Küçükbakkalköy Mahallesi | Merdivenköy Yolu Caddesi | CZD Plaza No: 12 Kat: 1, 34750 | Atasehir | Istanbul | Turkey (Zübeyde Hanım Öğretmen Evi Karşısı)

Sohbete Başla
1
Hoş geldiniz. İstanbul Çocuk Kardiyoloji ile iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz. 👋
Online randevu hizmetimizden yararlanabilirsiniz.