Prof. Dr. Taner Yavuz / Hasta Okulu TV  / Koronavirüs Hastalığı | COVID-19

Koronavirüs Hastalığı | COVID-19

Evde Karantina (izolasyon) Koronavirüs hastalığının (COVID-19) yayılmasını hem dışarıda hem de ev içinde birlikte yaşadıklarımıza, annemize, babamıza, eşimize, çocuklarımıza bulaşmasını engelleyen en etkili yöntemdir. Sizlere bu videoda kendi kendimize nasıl evde izolasyon yapacağımız anlattım. Koronavirüs hastalığı yayılmasının önlemede başarılı ülkelerin ilk seçtikleri yöntem evde kalınmasıdır (#EvdeKal #StayHome). Peki ya evde kaldığımızda bizden birisi hasta ise kendimizi ya da biz hasta isek diğerlerini nasıl koruyacağız. İşte bu da evde karantinayla (izolasyon) mümkündür. 2. Basamak evde karantinadır (#evdekarantina #homeisolation)
Bu videoyu paylaşmanız hastalığı ülkemizde yayılmasını sınırlamaya destek olup, 1 kişiye bile bulaşmasını önleyebilirse başarılı olmuşum başarılı olmuşuz demektir. Emeğimizin sonucunu almışız demektir. Bu bir tıbbi seferberlik durumudur, hepimize bazı görevler düşmektedir. Hastalığın yayılmasını önlemek için çalışmak üzerimize düşen bir görevdir. Hadi sizde paylaşın ve sevdiklerinizin ve yurttaşlarımızın COVID-19’u yenmesine katkıda bulunun.
Bizimle kalın, güncel kalın ❤️
Prof. Dr. Taner Yavuz
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
Çocuk Kardiyolojisi Uzmanı

10 altın kural evde karantina

10 Altın Kural Evde Karantina | COVID-19

Merhaba size yeni koronavirüs hastalığının (COVID-19) yayılmasını önlemek için yapmanız gereken 10 altın kural evde karantina YouTube Kanalı Hasta Okulu…
Devamını Oku...
Yazılar
Sohbete Başla
1
Hoş geldiniz. İstanbul Çocuk Kardiyoloji ile iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz. 👋
Online randevu hizmetimizden yararlanabilirsiniz.